Üzleti kihívás 

A képzés célja, hogy a résztvevők elsajátítsak a relációs adatbázisokkal történő adattárolás és -kezelés elméleti és gyakorlati alapjait. A képzés végén a résztvevők rendelkeznek majd az alapvető tudással ahhoz, hogy relációs adatbázisokat tervezzenek, hozzanak létre, módosítsanak és kérdezzenek le, például Microsoft SQL Server, Oracle Database vagy MySQL adatbáziskezelő-rendszerek használatával.  

A képzés tartalma 

  1. Bevezetés a relációs adatbázis-kezelésbe, amelynek során áttekintésre kerülnek a képzés témakörei, a relációs adatbáziskezelés története, céljai, alapvető fogalmai és elvei, valamint röviden bemutatásra kerül a gyakorlati feladatokhoz alkalmazott adatbáziskezelő-rendszer és kliens alkalmazás. 
  1. Relációs adatbázisok tervezése: az adatmodellezés célja és a kapcsolódó fogalmak áttekintése; az egyed-kapcsolat (ER) modell és a relációs modell; az ER modell leképezése relációs modellre; adatvédelmi kérdések, hozzáférés-szabályozás. 
  1. Adatbázis-objektumok adatdefiníciós utasításokkal (SQL DDL) történő kezelése: adatbázistáblák létrehozása, módosítása és törlése SQL DDL utasításokkal; a nézetek fogalma, azok használatának céljai; nézetek létrehozása, módosítása és törlése SQL DDL utasításokkal; a tárolt alprogramok célja; tárolt eljárások és függvények létrehozása és elemzése: paraméterek, visszatérési érték; fürtözött és nem fürtözött indexek használata, indexek létrehozása. 
  1. Adatok lekérdezése (SQL DQL): egyszerű lekérdezések; táblák összekapcsolása; sorszintű feltételek megadása és az adatok rendezése; az adatok csoportosítása; csoportosító-függvények, csoport szintű feltételek megadása. 
  1. Adatkezelés SQL DML használatával: adatsorok beszúrása egy táblába; adatsorok frissítése egy táblában; adatsorok törlése egy táblából. 

Célcsoport 

A szolgáltatás célcsoportja a kkv szektoron belül bármely iparág. 

Adatlap 

  • Fókuszterület: Adatok hatékony kezelésének, elemzésének és a modern adat alapú technológiák alkalmazásának támogatása területspecifikus képzésekkel. 
  • Jelenlét: személyesen vagy online 
  • Helyszín: személyesen (Debreceni Egyetem Informatikai Kar, 4028 Debrecen, Kassai út 26.) vagy online 
  • A képzés időtartama: 16 óra (2 x 8 órás bontásban)  
  • A képzés ára: 200.000.- Ft / fő   
  • Szakmai kapcsolattartó: Dr. Tiba Attila