Üzleti kihívás

A képzés célja, hogy a résztvevők elsajátítsák az alapvető programozási ismereteket és azok adattudományi területen való alkalmazását. A képzés során a programozás alapvető fogalmai, elvei és eszközei (mint például a változók, az adattípusok, a hatáskör, a vezérlési szerkezetek és az alprogramok) kerülnek tárgyalásra egy kiválasztott magasszintű programozási nyelven keresztül. Továbbá áttekintésre kerülnek a leggyakoribb adatelemzési munkafolyamatok megvalósításához használható nyelvspecifikus csomagok is. A képzés elvégzése után a résztvevők képesek lesznek programok tervezésére és implementálására kisebb méretű adattudományi feladatok megoldására, valamint összetettebb programok kódjának értelmezésére a területen.

A képzés tartalma

  1. Bevezetés az adattudományi programozásba, amelynek során áttekintésre kerülnek a képzés témakörei, a programozás elemi fogalmai, a kiválasztott programozási nyelv jellemzői, a nyelvhez elérhető adattudományi csomagok, valamint bemutatásra kerül a képzés során alkalmazott környezet is.
  2. Hibaelhárítás és kivételkezelés, a szintaktikai, logikai és futásidejű hibák felismerésének és elhárításának módjai: a hibás kódrészletek azonosítása, elemzése és javítása: szintaktikai hibák, logikai hibák, futásidejű hibák; kivételek, a kivételkezelő használata.
  3. A leggyakoribb adatelemzési és -vizualizációs feladatok megvalósítása: adatelőkészítés és adattisztítás; eszközök regresszióelemzéshez; eszközök klaszterezéshez; eszközök osztályozáshoz; ez alapvető vizualizációs eszközök és a megfelelő vizualizációtípusok kiválasztása.
  4. Az adattudományi munkafolyamatok hatékony megvalósítása: adatforrások kezelése, adatmanipuláció; feature engineering; modellek hangolása, kiértékelése és kiválasztása.

Célcsoport

A szolgáltatás célcsoportja a kkv szektoron belül bármely iparág.

Adatlap

  • Fókuszterület: Adatok hatékony kezelésének, elemzésének és a modern adat alapú technológiák alkalmazásának támogatása területspecifikus képzésekkel.
  • Jelenlét: személyesen vagy online
  • Helyszín: személyesen (Debreceni Egyetem Informatikai Kar, 4028 Debrecen, Kassai út 26.) vagy online
  • A képzés időtartama: 16 óra (2 x 8 órás bontásban)
  • A képzés ára: 220.000.- Ft / fő
  • Szakmai kapcsolattartó: Dr. Tiba Attila