Üzleti kihívás
A képzés célja, hogy a résztvevők elsajátítsák a mesterséges intelligencia (MI) alapvető fogalmait, valamint megismerjék, hogy milyen eszközök állnak rendelkezésre a Microsoft Azure felhőszolgáltatásában MI megoldások létrehozásához. A kurzus végén a résztvevők rendelkeznek majd az alapvető tudással ahhoz, hogy képesek legyenek önállóan létrehozni és kezelni egyszerű MI alapú projekteket, azaz képesek MI eszközöket alkalmazni a feladataik megoldása során.
A képzés során gyakorlati példák és feladatok segítségével kerülnek az egyes témakörök bemutatásra, amelyek segítenek megérteni az MI alapvető fogalmait és az alkalmazható Azure technológiáit.
A képzés tartalma
- Bevezetés, amelynek során áttekintésre kerülnek a képzés témakörei, valamint röviden bemutatásra kerül a Microsoft Azure felhőszolgáltatás és annak elérése.
- Bevezetés a mesterséges intelligenciába.
- A gépi tanulás alapvető fogalmai és céljai.
- Számítógépes látási munkafolyamatok áttekintése, a számítógépes látás alapvető fogalmainak és az Azure platformon elérhető számítógépes látás szolgáltatások bemutatása.
- Természetes nyelv feldolgozási (natural language processing, NLP) munkafolyamatok áttekintése, az NLP alapelvei és az Azure platformon elérhető NLP megoldások bemutatása.
- Társalgó mesterséges intelligencia (conversational AI) működésének alapelvei és az Azure platformon elérhető chatbot szolgáltatások bemutatása.
- További példaalkalmazások és összefoglalás: a résztvevők további gyakorlati példákon keresztül megismerjék hogyan lehet az Azure platformot felhasználni különböző mesterséges intelligencia alapú megoldások létrehozásához.
Célcsoport
A szolgáltatás célcsoportja a kkv szektoron belül bármely iparág.
Adatlap
- Fókuszterület: Adatok hatékony kezelésének, elemzésének és a modern adat alapú technológiák alkalmazásának támogatása területspecifikus képzésekkel.
- Jelenlét: személyesen vagy online
- Helyszín: személyesen (Debreceni Egyetem Informatikai Kar, 4028 Debrecen, Kassai út 26.) vagy online
- A képzés időtartama: 16 óra (2 x 8 órás bontásban)
- A képzés ára: 270.000.- Ft / fő
- Szakmai kapcsolattartó: Dr. Tiba Attila