Üzleti kihívás
A képzés célja, hogy a résztvevők elsajátítsák a mesterséges intelligencia (MI) alapvető fogalmait, valamint megismerjék, hogy milyen módszertanok, és algoritmusok állnak rendelkezésre az egyes feladatok megoldásához. A képzés végén a résztvevők rendelkeznek majd az alapvető tudással ahhoz, hogy képesek legyenek önállóan létrehozni és kezelni MI alapú eljárásokat, azaz képesek MI eszközöket alkalmazni a feladataik megoldása során.
A képzés során gyakorlati példák és feladatok segítségével kerülnek az egyes témakörök bemutatásra, amelyek segítenek megérteni az MI alapvető fogalmait és kidolgozni a feladathoz szükséges megoldásokat.
A képzés tartalma
A tananyagban bevezetőként áttekintésre kerülnek a képzés témakörei, valamint röviden bemutatásra kerülnek a MI témakörével kapcsolatos problémadefiníciók, és megoldandó feladatok.
- Adatok gyűjtése és feldolgozása: az adatgyűjtés módjai; az adat minőségének elemzése, feldolgozás és adattisztítás; az adatok konvertálása, formátumok bemutatása; adatjellemzők kinyerése; adatkészletek és típusainak felépítése és ismertetése.
- A gépi tanulás alapvető algoritmusai, és modelljei: a gépi tanulás főbb típusainak bemutatása, beleértve a regressziót, osztályozást és klaszterezést is. A különböző gépi tanulási feladatok azonosítása és azok jellemzőinek megértése. A gépi tanulás alapvető fogalmainak ismertetése, beleértve az adathalmazokban található jellemzők és címkék használatát, valamint azt, hogy hogyan használhatók a különböző adathalmazok a gépi tanulási feladatokban. Neurális hálózati modellek alapelveinek felépítésének és tervezésének ismertetése, a tanítási és validálási folyamatok bemutatása.
Célcsoport
A szolgáltatás célcsoportja a kkv szektoron belül bármely iparág.
Adatlap
- Fókuszterület: Adatok hatékony kezelésének, elemzésének és a modern adat alapú technológiák alkalmazásának támogatása területspecifikus képzésekkel.
- Jelenlét: személyesen vagy online
- Helyszín: személyesen (Debreceni Egyetem Informatikai Kar, 4028 Debrecen, Kassai út 26.) vagy online
- A képzés időtartama: 16 óra (2 x 8 órás bontásban)
- A képzés ára: 240.000.- Ft / fő
- Szakmai kapcsolattartó: Dr. Tiba Attila