Üzleti kihívás
A Covid-19 járványhelyzet exponenciálisan növelte mind az egészségipar szereplőinek kitettségét, mind ezek igényét a biztonságos, rugalmas, innovatív megoldások bevezetésére. A nemzetközi járvány kezelése során robbanásszerűen és sokszor szabályozatlanul nyertek teret szigetszerű, és rendszerstratégiai megközelítéseket nélkülöző digitális egészségügyi megoldások a telekonzultációtól a távgyógyászatig még olyan országokban is, ahol adatvédelmi szempontokból vagy orvosi technológiai értékelés hiánya miatt ezek a megoldások korábban tiltólistán szerepeltek. Majd az ezek alapján szerzett tapasztalatokat átfordították a szabályozásba. Ezek a tapasztalatok is egyértelművé tették, hogy az egészségügyben / egészségiparban nem egyszerűen digitalizáció vagy digitális transzformáció, hanem adatvezérelt paradigmaváltás zajlik. E paradigmaváltás rövid-, és középtávon elvezet oda, hogy a hagyományos ellátórendszerek mellett intézményesült adatvezérelt egészségügyi megoldások, digitálisan támogatott ellátási modellek támogatják majd az orvost a betegágy mellett és a beteget egészsége fenntartásában. E megoldások kidolgozásában és bevezetésében azon országoknak van legjobb lehetősége, ahol egységes egészségügyi adatrendszerek biztosítják a versenyelőnyt.
A szolgáltatás leírása, folyamata
A szolgáltatás két részből áll: a program első felében a résztvevők megismerhetik az adatvezérelt egészségügy kihívásait és legújabb trendjeit. Ezt követően a résztvevők workshop keretében értékelik ki az elhangzottakat, különös fókuszt helyezve arra, hogy a mindennapi tevékenységük során hogyan tudják gyakorlatban kamatoztatni az itt megszerzett tudásukat.
Érintett témák:
Adatvezérelt egészégügy átfogó koncepciójának megismertetése;
- Adatvezérelt kutatások, innovatív adatbányászat és hálózatkutatásra alapozott, komplex módszertani alkalmazások (know-how-k) bemutatása;
- Digitális technológiák alkalmazásának lehetőségei a diagnosztikai döntéstámogatás során;
- Új digitális ellátási modellek (pl. diabetesz) bemutatása;
- Vezetői döntéstámogatást segítő vezetői információs rendszerekkel kapcsolatos tudásátadás;
Célcsoport
A szolgáltatás célcsoportja az egészségiparban tevékenykedő kis-és középvállalkozások, valamint közszféra szervezetek
Adatlap
- Szolgáltatástípus: workshop
- Jelenlét: személyes, online
- Helyszín: Semmelweis Egyetem Egészségügyi Menedzserképző Központ, Budapest, Kútvölgyi út 2, 1125
- A szolgáltatás időtartama: 8 óra (1 alkalom)
- Résztvevők száma: 6-15 fő között
- Szolgáltatás értéke: 150 000 Ft
- Kapcsolattartó adatai: Pásztor Endre elérhetősége +36206663932, data-edih@emk.semmelweis.hu)