Üzleti kihívás

A cégvezetők számára gyakran nem egyértelmű, hogy a digitalizáció milyen üzleti lehetőségeket rejt magában az informatika gyakran csak egy költség, aminek nehezen tudják számszerűsíteni a megtérülését.

A digitalizáció a gyakorlatban valamilyen informatikai alkalmazásként jelenik meg, ami mögött összetett informatikai infrastruktúra üzemel – szerverek, hálózat, tároló egységek átláthatatlan tömege. Azonban az informatikai beruházások gyakran nem a vállalat valós igényeit elégítik ki, sokkal inkább az informatikusok szakmai ambícióira, vagy a beszállítók üzleti érdekeire szabottak. 

Ezen a workshopon a döntéshozók megismerhetik az informatikai rendszerek legfontosabb komponenseit, egy gyártó üzemben szükséges informatikai rendszereket, valamint gyakorlati példákon keresztül szembesülhetnek az informatikai beruházások kapcsán felmerülő kritikus döntési pontokkal. Célunk, hogy a vezetőket tudatos vevőkké képezzük az informatikai piacon – a vállalat számára ténylegesen szükséges beruházások valósuljanak meg, gyorsan megtérüljenek, és az alkalmazások mind a vezetők, mind a dolgozók napi munkáját érdemben támogassák, javítva ezzel a vállalat működésének a hatékonyságát. 

A digitális technológiák bemutatása workshop 

egy előadásból, és önálló munkából áll. Az előadás során öt fő témakört tekintünk át: 

  1. IT infrastruktúra (szerverek, adattárolók, munkaállomások) 
  1. Számítógép hálózat, hálózati biztonság 
  1. Adatgyűjtés, szenzorok alkalmazása 
  1. IT alkalmazások – egy tipikus termelő vállalat informatikai rendszerei 
  1. Megtérülés – egy egyszerűsített NPV modell 

Az önálló munka a résztvevők saját IT környezetének vázlatos felmérését („informatikai leltár” készítése), majd erre építve egy konkrét fejlesztési elképzelés megtervezését, erre egy egyszerű NPV számítás elvégzését jelenti. 

A workshop elvégzése után a vezetők képesek lesznek tudatosan értékelni az informatikai beruházásokat, megalapozott döntéseket tudnak hozni az egyes fejlesztések kapcsán. Az informatika a „fekete dobozból” egy a mindennapi munkát támogató, átlátható és hatékony eszközzé válik. 

Célcsoport

A szolgáltatás célcsoportja a kkv szektorban működő vállalatok vezetői, tulajdonosai, akik aktívan részt vesznek a vállalat vezetésében, a beruházási döntések meghozatalában. A workshop nem iparág specifikus, a megszerzett ismeretek bármely ágazatban hatékonyan alkalmazhatók. 

Adatlap 

Szolgáltatástípus:  előadás, műhelymunka  Helyszín:  BME Ipar 4.0 Technológiai Központ,
1117 Budapest, Magyar tudósok Krt. 2, BME I ép. fsz/017. 
Jelenlét, időtartam:  Személyes
Fél, vagy 2x fél nap. 
Ütemezés:  A szolgáltatási naptárban feltüntetett időpontokban,
8 fő feletti csoportok számára egyedileg, egyeztetett időpontban 
Résztvevők száma:  6-15 fő között.  Előadók:  Kovács László, központvezető, BME Ipar 4.0 Technológiai Központ