Üzleti kihívás

Az üzleti kihívások középpontjában jelenleg a digitalizáció áll, kevesebb szó esik azonban a sikeres bevezetés feltételeiről. A minőségi folyamatokra alapozó vállalati kultúra kritikus fontosságú ezen a területen. A lean szemlélet egy olyan munkaszervezési módszer, amely arra összpontosít, hogy a felesleges műveleteket és erőforrásokat minimalizálja, és az áramlás kialakításával javítja a minőséget.

A GINOP 113 – Ipar 4.0 Mintagyárak Kiemelt Projekt keretében végzett részletes szakmai felmérés-sorozat jelentős hiányosságokat tárt fel a folyamatszemlélet alkalmazásában, ezért a lean szemlélet bevezetése kiemelt terület a sikeres digitalizáció megvalósításához. Ennek fényében kiemelkedő jelentősége van a kis- és középvállalkozások oktatásának és támogatásának ezen a területen. Az ilyen kezdeményezések hozzájárulnak a vállalkozások versenyképességének növeléséhez és az ipar 4.0 kihívásainak sikeres kezeléséhez. A lean szemlélet bevezetése révén a vállalkozások hatékonyabbá válhatnak, és jobban felkészülhetnek a digitalizációra és az ipar 4.0 változásaira.

A képzési program leírása

A szolgáltatás egy 2 előadásból álló kurzus, ami segíti a résztvevőket megismerni a folyamatszemlélet és a folyamatjavítás alapvetéseit, amelyek szükségesek az ipar 4.0 megoldások és a digitalizáció fejlesztéséhez a vállalati szervezetben és működtetésben. A kurzus előadásai:

  • Az értékteremtés alapjai.
  • A rend és átláthatóság megteremtése és fenntartása.

Az előadások félnaposak, szeminárium jellegűek: a tartalomnak és az üzenetnek az átadását a hallgatóság számára az érintett témák közös megbeszélésén, valamint a kurzus folyamán általuk elkészített egyszerű, önálló gyakorlati feladat elkészítésével és értékelésével végezzük el. A kurzus felnőttképzési szerződés keretében vehető igénybe, a sikeres elvégzésről tanúsítvány kerül kiállításra.

Kinek szól a képzési program?

A szolgáltatás célcsoportja a kkv szektorban működő vállalatok vezetői és alkalmazottjai, akik aktívan részt vesznek a vállalati folyamatok kialakításában és működtetésében. A workshop nem iparág specifikus, a megszerzett ismeretek bármely ágazatban hatékonyan alkalmazhatók.

Adatlap

Szolgáltatástípus: előadás, műhelymunka Helyszín: BME Ipar 4.0 Technológiai Központ,
1117 Budapest, Magyar tudósok Krt. 2, BME I ép. fsz/017.
Jelenlét, időtartam: Személyes
2x fél nap.
Ütemezés: A szolgáltatási naptárban feltüntetett időpontokban,
8 fő feletti csoportok számára egyedileg, egyeztetett időpontban
Résztvevők száma: 6-12 fő között. Előadók: Katona László, Digital Coach, BME Ipar 4.0 Technológiai Központ